Leica Ultravid 8×42 BL Detajli
Daljnogled Leica Ultravid BL 8×42 združuje vrhunske optične lastnosti in eleganten videz. Odlično se obnese tudi v mraku. Zaradi magnezijevega ohišja je daljnogled lahek, zato je primeren za lov in opazovanje narave. Optične lastnosti so na najvišji ravni in opravičujejo nemško poreklo. Daljnogledi iz serije Leica Ultravid BR/BL predstavljajo sam vrh ponudbe optičnih instrumentov na svetu. Pohvalijo se lahko z najsodobnejšimi tehnologijami in materiali kot je fluoridno steklo za vse elemente optične konstrukcije, ki zagotavlja neprekosljive optične lastnosti. Vsi stekleni elementi imajo prav tako na vse površine nanesene posebne večslojne premaze, ki omogočajo izjemno prepustnost svetlobe, bogate barve in odličen kontrast. Zunanje površine leč objektiva in okularja so še dodatno zaščitene s premazom AquaDura, ki odbija vodne kapljice. Dodatno ti daljnogledi nudijo zelo lahka in robustna ohišja, kar boste zaman iskali pri redkih konkurentih v tem rangu. Posebna pozornost pri njihovem snovanju je bila namenjena mehanizmu za fokusiranje, ki nudi zelo natančno in po občutku odlično ostrenje ne glede na vremenske pogoje, temperaturo in neodvisno od uporabe rokavic. Dejansko so ti daljnogledi namenjeni tistim, ki iščejo le najboljše.
Leica Ultravid 8×42 BL specifikacije
| Proizvajalec | Leica |
|---|---|
| Serije daljnogledov | Leica Ultravid BR/BL |
| Poreklo | Nemčija |
| V proizvodnji od | |
| Garancija | 10 let |
| SKU | 40271 |
| Vrsta prizme | Roof – Schmidt/Pechan |
| Variabilna povečava | Ne |
| Povečava. | 8x |
| Nastavitev dioptrije | +4 / -4 dpt |
| Premer leče | 42mm |
| Izhodna zenica | 5.3mm |
| Vidno polje | 130m/1000m |
| Zorni kot (v stop.) | 7.45° |
| Navidezni zorni kot (v stop.) | 0° |
| Odaljenost očesa od leče | 15.9mm |
| Najmanjša razdalja ostrenja | 3m |
| Mračni faktor | 18.33 |
| Prepustnost svetlobe | |
| Relativna svetlost | 28.1 |
| Premazi leč | Več slojev – povsod |
| Dolžina | 141mm |
| Širina | 121mm |
| Višina | 67mm |
| Teža | 710g |
| Material | – |
| Barva | Črna |
| Temperaturno območje | |
| Polnilo | Dušik |
| Sistem ostrenja | Centralno |
| Nastavitev dioptrije | Centralno |
| Tip zgradbe | Enojni spoj |
| Odpornost na vodo | Da |
| Odpornost na rosenje | Da |
| Navoj za stojalo | – |
| Kompas | Ne |
| Vgrajen daljinomer | Ne |
| Stabilizacija slike | Ne |
| Plovnost | Ne |
Overview
- Novo / Rabljeno: Novo








You must be logged in to post a review.